Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa mobilizujú okolo mesta Cherson, vojaci sa zhromažďujú okolo západného brehu rieky Dnipra

 Webnoviny  28. október 2022  48
Rusi sa mobilizujú okolo mesta Cherson, vojaci sa zhromažďujú okolo západného brehu rieky Dnipra

28.10.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko vyslalo „až tisíc“ zmobilizovaných vojakov na západný breh rieky Dnipro v snahe brániť mesto Cherson. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na piatkové vyhlásenie ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinci uvádzajú, že kým prokremeľské orgány v Chersonskej oblasti presunuli civilistov a objekty, ako je nemocničné vybavenie na východný breh, na posilnenie pozícií sa na západný breh Dnipra presunul vojenský personál v počte až tisíc ľudí.

„Uchýlili sa do domovov miestnych obyvateľov, ktorí tieto oblasti opustili,“ uvádzajú ukrajinské sily. Britské ministerstvo obrany vo svojej dennej spravodajskej aktualizácii v piatok uviedlo, že je „pravdepodobné“, že „mobilizovaní záložníci“ boli vyslaní na posilnenie ruských jednotiek na západnom brehu.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa mobilizujú okolo mesta Cherson, vojaci sa zhromažďujú okolo západného brehu rieky Dnipra © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.