Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi pustili leteckú bombu na mesto Nova Kachovka, ktoré sami okupujú a zasiahli obytnú oblasť

 Webnoviny  15. september 2023  126  
Rusi pustili leteckú bombu na mesto Nova Kachovka, ktoré sami okupujú a zasiahli obytnú oblasť

15.9.2023 (SITA.sk) - Ruská armáda nechtiac zbombardovala mesto Nova Kachovka v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny, ktoré okupujú ruské sily. Letecká bomba zasiahla obytnú oblasť a explózia si vyžiadala obete.

Uviedla to v piatok na brífingu hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humeňuková. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa Humeňukovej Rusi chceli bombardovať Ukrajincami ovládaný pravý breh rieky Dnipro, ale bomba spadla na okupované mesto.

„Podľa predbežných informácií sú medzi miestnym obyvateľstvom obete," konštatovala hovorkyňa. Ukrajinský verejnoprávny vysielateľ Suspilne uviedol, že výbuch poškodil štyri viacposchodové budovy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi pustili leteckú bombu na mesto Nova Kachovka, ktoré sami okupujú a zasiahli obytnú oblasť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.