Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi prišli o vojenský dopravný vrtuľník Mi-8, tvrdí to ukrajinská spravodajská služba

 Webnoviny  17. apríl 2024  90  
Rusi prišli o vojenský dopravný vrtuľník Mi-8, tvrdí to ukrajinská spravodajská služba

17.4.2024 (SITA.sk) - Vojenský dopravný vrtuľník Mi-8 bol podľa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby v noci na stredu zničený na leteckej základni ruskej armády Kriaž pri v ruskom meste Samara.

Kyjev sa síce k zodpovednosti za zničenie vrtuľníka neprihlásil, ale vojenské spravodajstvo na komunikačnej platforme Telegram zverejnilo videozáznam ukazujúci helikoptéru v plameňoch. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVrtuľník Mi-8 zo sovietskej éry používajú ako dopravný stroj. Jeho cena sa odhaduje na zhruba 10 až 15 miliónov dolárov.

Agresor používal tento vrtuľník vo vojne proti Ukrajine na prepravu zbraní a personálu," uviedlo ukrajinské obranné spravodajstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Vrtuľníky Mi-8
Zdroj: SITA.sk - Rusi prišli o vojenský dopravný vrtuľník Mi-8, tvrdí to ukrajinská spravodajská služba © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.