Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Rusi podnikli desiatky útokov na Chersonskú oblasť, ukrajinské mestá plánovane vypínajú dodávky elektriny

 Webnoviny   5. december 2022  178  
Rusi podnikli desiatky útokov na Chersonskú oblasť, ukrajinské mestá plánovane vypínajú dodávky elektriny

5.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské mestá v priebehu pondelka opäť plánovane vypínajú dodávky elektrického prúdu. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko na komunikačnej platforme Telegram sľúbil, že neplánovaných výpadkov bude čo najmenej. „Kyjev sa vráti k stabilizačným vypnutiam podľa plánu," uviedol Kličko. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Situácia v ukrajinskom energetickom systéme zostáva ťažká a podľa expertov na energetiku môžu nastať určité odchýlky od plánovaných vypnutí elektriny s cieľom dosiahnuť rovnováhu v systéme.

Ruské sily v nedeľu bombardovali ukrajinskú Chersonskú oblasť 46-krát. Uviedol to v nedeľu večer na komunikačnej platforme Telegram zástupca šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko. „V priebehu tohto dňa okupanti bombardovali región 46-krát mínometmi, tankmi, delostrelectvom a raketometmi. Zničili obytné a ďalšie budovy," uviedol Tymošenko s odvolaním sa na informácie od mestskej rady v Chersone.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa poradcu ukrajinského ministerstva vnútra Antona Geraščenka pri útokoch zomrela 65-ročná žena. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: Cherson, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi podnikli desiatky útokov na Chersonskú oblasť, ukrajinské mestá plánovane vypínajú dodávky elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.