Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Rusi podľa potvrdených údajov prišli od konca februára o viac ako 3-tisíc vojakov, uviedli ruské médiá

 Webnoviny  18. marec 2024  92  
Rusi podľa potvrdených údajov prišli od konca februára o viac ako 3-tisíc vojakov, uviedli ruské médiá

18.3.2024 (SITA.sk) - Od konca februára na Ukrajine podľa potvrdených údajov z otvorených zdrojov prišlo o život 3 047 ruských vojakov, uviedli nezávislé ruské médium Mediazona a ruská služba BBC. Od začiatku vojny proti Ukrajine tak potvrdili smrť už 47 701 ruských vojakov.

Ich informácie pochádzajú zo zverejnených nekrológov, správ príbuzných, správ regionálnych médií a miestnych úradov. Predpokladá sa však, že skutočný počet zabitých ruských vojakov je podstatne vyšší. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa údajov Mediazony a BBC od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Moskva stratila viac ako 3 200 dôstojníkov, z toho 381 s hodnosťou podplukovníka a vyššou. Väčšina padlých pochádza z Rostova, Sverdlovska, Čeľabinska a z Baškirskej a Buriatskej republiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi podľa potvrdených údajov prišli od konca februára o viac ako 3-tisíc vojakov, uviedli ruské médiá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.