Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi opäť varovali Ukrajinu pred prípadnou snahou o prinavrátenie anektovaných území, takýto odkaz poslali do Kyjeva

 Webnoviny  30. september 2022  50
Rusi opäť varovali Ukrajinu pred prípadnou snahou o prinavrátenie anektovaných území, takýto odkaz poslali do Kyjeva

30.9.2022 (Webnoviny.sk) - Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov varoval, že akýkoľvek ukrajinský útok na okupované regióny, ktoré Rusko plánuje pripojiť k sebe, budú vnímať ako agresívny čin voči suverénnemu územiu krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruský prezident Vladimir Putin sa chystá podpísať pakty, ktorými na piatkovej ceremónii v Moskve Doneckú, Luhanskú, Chersonskú a Zaporožskú oblasť vyhlásia za súčasť Ruska. Anexia sa uskutoční po pseudoreferendách, ktoré zorganizoval Kremeľ a Ukrajina so Západom ich odsúdili ako podvod.

Peskov v piatok novinárom povedal, že Doneckú a Luhanskú oblasť pripoja k Rusku celé. Poznamenal pritom, že Rusko „oslobodí“ časti Doneckej oblasti, ktoré sú pod ukrajinskou kontrolou. O tom, či aj Zaporožskú a Chersonskú oblasť pripoja k Rusku celé alebo len ich okupované časti, nehovoril.

Kremeľský hovorca tiež nekomentoval možné použitie jadrových zbraní zo strany Ruska a povedal len, že západné vyjadrenia o tom sú „nezodpovedné“.

Viac k témam: Anexia, Jadrové zbrane, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi opäť varovali Ukrajinu pred prípadnou snahou o prinavrátenie anektovaných území, takýto odkaz poslali do Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.