Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi opäť porušili dohodu a nesplnili svoje sľuby, okomentoval Zelenskyj útok na prístav v Odese

 Webnoviny  23. júl 2022  97
Rusi opäť porušili dohodu a nesplnili svoje sľuby, okomentoval Zelenskyj útok na prístav v Odese

23.7.2022 (Webnoviny.sk) - Útok raketami na prístav v meste Odesa ukazuje, že si Moskva vždy nájde spôsob, ako neuplatniť dohodu o obilí. Vyhlásil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v reakcii na ostreľovanie, ktoré sa odohralo ani nie deň po tom, čo Rusko a Ukrajina podpísali samostatné dohody s Organizáciou Spojených národov (OSN) a Tureckom o znovuotvorení čiernomorských prístavov za účelom uvoľnenia cesty pre vývoz miliónov ton obilia z Ukrajiny po mori na svetové trhy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Dokazuje to len jedno: bez ohľadu na to, čo Rusko povie a sľúbi, vždy si nájde spôsob, ako to nerealizovať,“ cituje prezidenta spravodajský portál Sky News.

Armáda informovala, že dve rakety zasiahli infraštruktúru v juhoukrajinskom prístave. Neskôr uviedla, že škody sú minimálne a nepostihli žiadne skladovacie priestory na obilie v meste. Z miesta tiež zatiaľ nehlásia obete.

Viac k témam: bombardovanie, Dohoda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi opäť porušili dohodu a nesplnili svoje sľuby, okomentoval Zelenskyj útok na prístav v Odese © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.