Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav

 Webnoviny  29. september 2022  49
Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav

29.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko v piatok oficiálne anektuje štvoricu ukrajinských regiónov, kde sa uskutočnili pseudoreferendá. V utorok to novinárom povedal hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Ceremónia sa podľa neho uskutoční v piatok o 15:00 miestneho času.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePrezident Vladimir Putin prednesie prejav a stretne sa s Ruskom podporovanými lídrami regiónov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Proruské úrady organizovali pseudoreferendá v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Zaporižžskej oblasti, pričom tvrdia, že za pripojenie sa k Rusku hlasovala prevažná väčšina ľudí. Referendá, ktoré sú na základe medzinárodného práva nezákonné, Ukrajina a krajiny na Západe odmietli ako podvod.

Viac k témam: Donbas, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.