Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Rusi odviedli z dediny v Chersonskej oblasti 34 detí a ich návrat k rodičom odkladajú. Skončia v ruských rodinách?

 Webnoviny   6. november 2022  56
Rusi odviedli z dediny v Chersonskej oblasti 34 detí a ich návrat k rodičom odkladajú. Skončia v ruských rodinách?

6.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily odviedli z dediny Preobraženka v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny dovedna 34 detí. Na Telegrame to uviedol gubernátor oblasti Jaroslav Januševyč.

„Rodičom sľúbili, že ich deti sa do konca tohto týždňa vrátia, ale potom čas pobytu opäť predĺžili o ďalší týždeň,“ uviedol Januševyč.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAmerický Inštitút pre štúdium vojny (ISW) nedávno vo svojej správe poukázal na to, že ruskí predstavitelia posielajú detí z okupovaných území na Ukrajine na adopciu do ruských rodín.

Deportačnými stratégiami Moskva vyľudňuje ukrajinské územia, ktoré chce následne zaľudniť importovanými ruskými občanmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi odviedli z dediny v Chersonskej oblasti 34 detí a ich návrat k rodičom odkladajú. Skončia v ruských rodinách? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.