Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Rusi obsadili časť obce Očeretyne v Doneckej oblasti, podľa hovorcu operačnej strategickej skupiny nasadili štyri brigády

 Webnoviny  28. apríl 2024  126  
Rusi obsadili časť obce Očeretyne v Doneckej oblasti, podľa hovorcu operačnej strategickej skupiny nasadili štyri brigády

28.4.2024 (SITA.sk) - Ruskí vojaci získali pozíciu v časti obce Očeretyne v Doneckej oblasti, uviedla v nedeľu ukrajinská armáda. Telegramový kanál DeepState pritom konštatoval, že ruská armáda obsadila aj neďalekú dedinu Berdyči. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Nepriateľovi sa podarilo preraziť a upevniť si pozíciu v časti obce Očeretyne," povedal hovorca ukrajinskej operačnej strategickej skupiny Chortycia Nazar Vološyn. Dodal, že Rusi na útok na Očeretyne nasadili štyri brigády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rusi obsadili časť obce Očeretyne v Doneckej oblasti, podľa hovorcu operačnej strategickej skupiny nasadili štyri brigády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.