Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Rusi ničia únikové cesty zo Sjevjerodonecka, v závode Azot sú ešte stovky ľudí
13.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí vojaci obsadili väčšiu časť východoukrajinského mesta Sjevjerodoneck, ale ukrajinská armáda stále kontroluje priemyselnú oblasť mesta a chemický závod Azot, v ktorom sa podľa odhadov ukrýva 500 ľudí.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Uviedol to guvernér Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj. „Približne 500 civilistov zostáva v závode Azot v Sjevjerodonecku, pričom 40 z nich sú deti," povedal guvernér. „Občas sa armáde niekoho darí evakuovať," dodal. Informuje o tom portál news.sky.com.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Rusi však pomaly ničia únikové cesty z mesta. Dva z troch mostov spájajúcich Sjevjerodoneck so susedným mestom Lysyčansk sú už zničené. „Ak po novom bombardovaní most spadne, mesto bude naozaj odrezané. Nebude sa dať zo Sjevjerodonecka odísť autom," konštatoval Hajdaj. Dodal, že sa nedosiahli nijaké dohody o prímerí a o evakuačných koridoroch.
Viac k témam: Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt, Sjevjerodoneck
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi ničia únikové cesty zo Sjevjerodonecka, v závode Azot sú ešte stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini