Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi neuspeli v opakovanom pokuse získať stratené pozície pri Robotyne, protiofenzíva pokračuje vo viacerých oblastiach

 Webnoviny  30. október 2023  101  
Rusi neuspeli v opakovanom pokuse získať stratené pozície pri Robotyne, protiofenzíva pokračuje vo viacerých oblastiach

30.10.2023 (SITA.sk) - Ruskí vojaci sa počas uplynulého dňa neúspešne pokúšali získať stratené pozície pri obci Robotyne v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny a pri dedine Andrijivka v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje pondelkovú správu ukrajinského generálneho štábu. Obec Robotyne Ukrajinci oslobodili v auguste a Andrijivku v septembri.

Ukrajinská armáda v rámci protiofenzívy, ktorá trvá päť mesiacov, pokračuje v Záporožskej aj v Doneckej oblasti v útočných operáciách, a to južne od mesta Bachmut a smerom k mestu Melitopoľ, konštatoval generálny štáb. Dodal, že počas uplynulého dňa Ukrajinci odrazili ruské útoky pri meste Kupiansk v Charkovskej oblasti a vo viacerých obciach pri mestách Lyman, Avdijivka a Marinka v Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Charkovská oblasť, donecká oblasť, Kupiansk, Lymaň, Melitopoľ, Robotyne, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Rusi neuspeli v opakovanom pokuse získať stratené pozície pri Robotyne, protiofenzíva pokračuje vo viacerých oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.