Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi na Ukrajine v posledných mesiacoch šetrili raketami. Zopakuje sa minuloročný scenár?

 Webnoviny  16. september 2023  197  
Rusi na Ukrajine v posledných mesiacoch šetrili raketami. Zopakuje sa minuloročný scenár?

16.9.2023 (SITA.sk) - Britské ministerstvo obrany predpokladá, že Rusko v zime rovnako ako vlani opäť odštartuje raketové útoky na energetickú infraštruktúru Ukrajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu britského rezortu obrany o vývoji vojny na Ukrajine zverejnenú na mikroblogovacej platforme X.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSpravodajská služba britského ministerstva obrany poukázala to, že od apríla tohto roka Rusko začalo obmedzovať používanie rakiet s plochou dráhou letu odpaľovaných z lietadiel. Ruskí lídri pritom zdôrazňujú snahu o zvýšenie tempa produkcie takýchto zbraní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

„Existuje reálna možnosť, že Rusko počas zimy opäť sústredí tieto zbrane proti ukrajinskej infraštruktúre," uviedol britský rezort obrany.

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi na Ukrajine v posledných mesiacoch šetrili raketami. Zopakuje sa minuloročný scenár? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.