Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi na Ukrajine nezničili žiadne systémy HIMARS, Ukrajinci ich používajú efektívne

 Webnoviny  21. júl 2022  126
Rusi na Ukrajine nezničili žiadne systémy HIMARS, Ukrajinci ich používajú efektívne

21.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruským silám sa na Ukrajine nepodarilo zničiť žiadny raketomet HIMARS, ktorý ukrajinskej armáde poskytli Spojené štáty.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAko referuje web Ukrajinská pravda, povedal to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley. Podľa neho systémy HIMARS poskytli Ukrajine nielen USA, ale aj ďalšie krajiny, napríklad Veľká Británia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Do dnešného dňa (štvrtok 21. júl, pozn. red.) Rusi nezničili tieto systémy a vždy, keď niečo také poviem, klopem na drevo. Oni (Ukrajinci, pozn.) ich využívajú veľmi efektívne," poznamenal Milley. Dodal, že problémom v súvislosti s týmito zbraňami môže byť iba nedostatok streliva.

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi na Ukrajine nezničili žiadne systémy HIMARS, Ukrajinci ich používajú efektívne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.