Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Rusi minulý mesiac útočili na civilnú nákladnú loď v Čiernom mori, použili aj dve strely Kalibr

 Webnoviny  11. september 2023  94  
Rusi minulý mesiac útočili na civilnú nákladnú loď v Čiernom mori, použili aj dve strely Kalibr

11.9.2023 (SITA.sk) - Rusko v auguste útočilo na civilnú nákladnú loď v Čiernom mori. Britský premiér Rishi Sunak to povedal v dolnej komore britského parlamentu odkazujúc na odtajnené spravodajské informácie.

„Ruská armáda útočila 24. augusta na civilnú nákladnú loď v Čiernom mori niekoľkými raketami,“ cituje predsedu britskej vlády na svojej webstránke denník The Guardian.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBritské ministerstvo zahraničia uviedlo, že ruské útoky „zmarili ukrajinské sily, ktoré zostrelili viacero rakiet smerujúcich k prístavu Odesa“. Medzi použitými raketami boli aj dve strely Kalibr.

„Spravodajské informácie ukazujú, že zamýšľaným cieľom bola nákladná loď plávajúca pod vlajkou Libérie kotviaca v prístave,“ uvádza rezort vo vyhlásení.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi minulý mesiac útočili na civilnú nákladnú loď v Čiernom mori, použili aj dve strely Kalibr © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.