Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi hlásili explóziu pri Krymskom moste, útok bezpilotnými člnmi zrejme poškodil chemický tanker (video)

 Webnoviny   5. august 2023  170  
Rusi hlásili explóziu pri Krymskom moste, útok bezpilotnými člnmi zrejme poškodil chemický tanker (video)

5.8.2023 (SITA.sk) - Explóziu v blízkosti Krymského mosta v sobotu v skorých ranných hodinách hlásili ruské kanály na komunikačnej platforme Telegram. Prepravu v oblasti údajne zastavili s cieľom chrániť most.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Online noviny The Moscow Times neskôr uviedli, že útok bezpilotnými člnmi v Kerčskom prielive, ktorý oddeľuje okupovaný polostrov Krym od ruskej pevniny, pravdepodobne poškodil ruský chemický tanker SIG. Podľa tohto online média posádka tankera SIG hlási, že plavidlo je na hladine, ale nemôže sa samostatne pohybovať. Informuje o tom web Kyiv Independent.Poškodený tanker SIG dopravoval letecké palivo z Krymu do Sýrie. Podľa ruských štátnych médií po útoku bezpilotnými člnmi na chemický tanker do Kerčského prielivu odišla skupina záchranárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kerčský prieliv, Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt, Tanker, Útok
Zdroj: SITA.sk - Rusi hlásili explóziu pri Krymskom moste, útok bezpilotnými člnmi zrejme poškodil chemický tanker (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.