Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi dostali podľa britskej právničky tiché povolenie na znásilňovanie žien na Ukrajine, Kremeľ popiera zverstvá

 Webnoviny  24. apríl 2022  147
Rusi dostali podľa britskej právničky tiché povolenie na znásilňovanie žien na Ukrajine, Kremeľ popiera zverstvá

24.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské jednotky dostali „tiché povolenie“ na znásilňovanie civilistov počas invázie na Ukrajinu. Ako referuje spravodajský web BBC, uviedla to popredná britská právnička pre ľudské práva.

Helena Kennedyová, ktorá je súčasťou pracovnej skupiny pomáhajúcej skúmať prípady údajných vojnových zločinov na Ukrajine, uviedla, že doterajšie dôkazy poukazujú na to, že ruskí vojaci spáchali „závažné trestné činy“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktV nedeľňajšom rozhovore pre Sky's Sophy Ridge povedala, že ruským vojakom bola umožnená určitá „imunita“, pretože nikto nebol disciplinárne potrestaný za priestupky. Poznamenala však, že stíhanie ľudí za takéto zločiny býva „veľmi ťažké“.

Rusko bolo obvinené z vojnových zločinov v mnohých oblastiach Ukrajiny vrátane Buče neďaleko Kyjiva. Kremeľ opakovane poprel, že by jeho sily páchali zverstvá.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi dostali podľa britskej právničky tiché povolenie na znásilňovanie žien na Ukrajine, Kremeľ popiera zverstvá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.