Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Rusi chodia v okupovaných územiach od dverí k dverám a hľadajú mladých Ukrajincov v odvodovom veku

 Webnoviny   3. október 2022  43
Rusi chodia v okupovaných územiach od dverí k dverám a hľadajú mladých Ukrajincov v odvodovom veku

3.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ozbrojené sily robia kontroly v okupovaných oblastiach Ukrajiny a „od dverí k dverám“ hľadajú mladých mužov v odvodovom veku. V pondelok o tom informovala ukrajinská armáda, uvádza spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„V dočasne okupovaných oblastiach pokračujú mobilizačné opatrenia, počas ktorých okupačné sily chodia od dverí k dverám a robia zoznamy mužov v odvodovom veku,“ oznámilo ukrajinské operačné vedenie Juh.

Ruské sily tiež sprísnili kontroly dokumentov na kontrolných stanovištiach, aby čo najviac skomplikovali odchod z okupovaných oblastí.

Ukrajinskí predstavitelia už dlhšie upozorňovali, že Rusko plánuje využiť anexiu, aby mohli odviesť Ukrajincov z okupovaných území do svojej armády a použiť ich ako takzvanú „potravu pre kanóny“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi chodia v okupovaných územiach od dverí k dverám a hľadajú mladých Ukrajincov v odvodovom veku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.