Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi chcú na Ukrajine získať taktickú výhodu, používajú zbrane určené na ciele strategického významu

 Webnoviny  28. jún 2022  34
Rusi chcú na Ukrajine získať taktickú výhodu, používajú zbrane určené na ciele strategického významu

28.6.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko v ostatných dňoch spustilo nezvyčajne intenzívnu vlnu útokov na Ukrajinu, pričom používa zbrane určené na ciele „strategického významu“. Vo svojom hodnotení vojny to konštatuje britské ministerstvo obrany, na ktoré sa odvoláva televízia Sky News.

Lysyčansk je pod kontrolou Kyjeva


Ukrajinské sily podľa britskej vojenskej rozviedky pokračujú v upevňovaní svojich pozícií na vyšších miestach v obkľúčenom meste Lysyčansk - poslednom veľkom meste v Luhanskej oblasti, ktoré je aj napriek úspešnému ruskému postupu stále pod kontrolou Kyjeva.

Viac o téme: Vojna na UkrajineVojaci tiež narúšajú ruské velenie a riadenie „úspešnými údermi hlboko za ruskými líniami“.

Ruské sily sú viac zdrojovo vyčerpané


Medzi 24. a 26. júnom však Rusko použilo strely dlhého doletu na sériu útokov naprieč Ukrajinou, pripomína britský rezort obrany. Medzi zbraňami podľa neho pravdepodobne boli strely Kh-22 a Ch-101, ktoré odpálili z ruského a bieloruského vzdušného priestoru.

Tieto zbrane boli navrhnuté na „ciele strategického významu, ale Rusko ich naďalej vo veľkom využíva na taktickú výhodu“, dodal. Napriek tomu sú ruské sily čoraz viac zdrojovo vyčerpané a akceptujú „úroveň zníženej bojovej účinnosti“, ktorá nebude dlhodobo udržateľná.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt, Strely dlhého doletu
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi chcú na Ukrajine získať taktickú výhodu, používajú zbrane určené na ciele strategického významu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.