Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi budú len s ťažkosťami presúvať posily do Chersonskej oblasti v ktorej prebiehajú ukrajinské operácie

 Webnoviny  10. november 2023  79  
Rusi budú len s ťažkosťami presúvať posily do Chersonskej oblasti v ktorej prebiehajú ukrajinské operácie

10.11.2023 (SITA.sk) - Ruské vojenské velenie pravdepodobne bude len s ťažkosťami presúvať bojovo efektívne posily, aby reagovalo na prebiehajúce ukrajinské operácie vo východnej časti Chersonskej oblasti a zároveň realizovalo obranné operácie v iných oblastiach. Uviedol to vo svojej najnovšej správe americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa ruských vojenských blogerov ukrajinské sily získali nové pozície v dedine Krynky 30 kilometrov severovýchodne od mesta Cherson a podnikli útoky na ruské pozície južne a juhozápadne od tejto obce.

Ukrajinské sily podľa ruských zdrojov zaútočili aj pri obciach Pojme 12 kilometrov východne od Chersonu, Piščanivka 13 kilometrov východne od Chersonu a Pidstepne 17 kilometrov východne od Chersonu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské sily, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi budú len s ťažkosťami presúvať posily do Chersonskej oblasti v ktorej prebiehajú ukrajinské operácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.