Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusi bombardovali Chersonskú oblasť, traja civilisti zahynuli a ďalší sú zranení
20.2.2023 (SITA.sk) - Traja členovia jednej rodiny zomreli a ďalší piati civilisti v pondelok skoro ráno utrpeli zranenia pri ruskom bombardovaní Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Podľa ukrajinského ministerstva vnútra ruský úder zasiahol dedinu Burgunka a zničil domy, elektrické vedenie, vodovodné siete a zubnú ambulanciu.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Medzi zranenými civilistami sú tri deti vo veku osem, desať a trinásť rokov. „Na miesto udalosti prišli policajti, zaznamenali fakty o ozbrojenej agresii ruskej armády, zozbierali fyzické dôkazy,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo vnútra. Informuje o tom portál news.sky.com.
Chersonská oblasť je bojiskom od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Moskva v septembri tvrdila, že prevzala kontrolu nad väčšinou územia oblasti, ale len o dva mesiace neskôr prikázala svojim jednotkám ústup.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Cherson, Ostreľovanie, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Rusi bombardovali Chersonskú oblasť, traja civilisti zahynuli a ďalší sú zranení © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rusko tlačí na armádu, aby dosiahla úspech, podľa Britov môže o dobytí Bachmutu aj klamaťNasledujúci článok
Švédsky kráľ Karol VXI. Gustáv musel podstúpiť operáciu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu