Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Rumunsko po nálezoch trosiek z ruských dronov zaviedlo dodatočné letové obmedzenia

 Webnoviny  14. september 2023  174  
Rumunsko po nálezoch trosiek z ruských dronov zaviedlo dodatočné letové obmedzenia

14.9.2023 (SITA.sk) - Rumunsko zaviedlo dodatočné letové obmedzenia pre vzdušný priestor pri hranici s Ukrajinou. Informuje o tom prostredníctvom svojej webstránky denník The Guardian, ktorý sa odvoláva na rumunské ministerstvo obrany.

Ruské trosky dronov


Krok prišiel po tom, čo v stredu na rumunskom území našli ďalšie trosky z dronov, ktoré boli pravdepodobne ruské.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajina uviedla, že Rusko v stredu ráno zaútočilo na jej prístavy Reni a Izmajil, ktoré sú na opačnom brehu Dunaja oproti Rumunsku.

Poškodilo pritom sklady využívané pre náklady obilia, nádrže na ropu a administratívne budovy.

Útoky na prístavy


Útoky na prístavy sa zintenzívnili od polovice júla. Vtedy Moskva odstúpila od čiernomorskej obilnej iniciatívy, ktorá umožňovala ukrajinský export obilia po mori.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Zvýšili sa tak bezpečnostné riziká pre NATO, ktorého členom je aj Rumunsko a ktorého členovia majú záväzok vzájomnej obrany.

Viac k témam: Drony, Obmedzenie, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Trosky, útok dronmi, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Rumunsko po nálezoch trosiek z ruských dronov zaviedlo dodatočné letové obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.