Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Rheinmetall a Ukroboronprom budú spoločne opravovať a vyrábať tanky

 Webnoviny  12. máj 2023  64  
Rheinmetall a Ukroboronprom budú spoločne opravovať a vyrábať tanky

12.5.2023 (SITA.sk) - Nemecká zbrojárska firma Rheinmetall založila spoločný podnik s ukrajinským koncernom Ukroboronprom na opravy a výrobu tankov. Detaily dohody prediskutoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj s generálnym riaditeľom Rheinmetallu Arminom Pappergerom počas jeho návštevy Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rheinmetall bude mať v spoločnom podniku 51-percentný podiel. Spolupráca sa sústredí na technickú údržbu a opravy obrnených bojových vozidiel na Ukrajine. Spoločný podnik sa zároveň bude pripravovať na výrobu tankov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Šéf koncernu Ukroboronprom Jurij Husev, ktorého citoval nemecký denník Handelsblatt, privítal ochotu Rheinmetallu podporiť Ukrajinu. Očakáva sa, že nemecká firma v najbližších dňoch podpíše zmluvy o vytvorení ďalších dvoch spoločných podnikov, a to na produkciu munície a systémov protivzdušnej obrany.

Viac k témam: Medzinárodná spolupráca, Oprava tankov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rheinmetall a Ukroboronprom budú spoločne opravovať a vyrábať tanky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.