Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Reznikov sa pobavil na príbehu, že ruský vojak s kalašnikovom sám zničil 12 systémov HIMARS

 Webnoviny  17. august 2022  65
Reznikov sa pobavil na príbehu, že ruský vojak s kalašnikovom sám zničil 12 systémov HIMARS

17.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina neprišla o žiadny z vysokovýkonných delostreleckých raketových systémov HIMARS, ktoré jej dodali Spojené štáty.

V rozhovore pre Hlas Ameriky to povedal ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov, upozornil na to web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ten narážal na nedávne správy o hrdinskom čine ruského vojaka Ivanova, ktorý údajne len pomocou kalašnikova sám dokázal zničiť 12 takýchto amerických systémov, ktoré používa ukrajinská armáda.

„Absolútne zodpovedne môžem povedať, že sme neprišli ani o jeden HIMARS. Preto, keď si v ruských médiách či sociálnych sieťach prečítate, že vojak Ivanov nabúral nákladné auto, v ktorom s kalašnikovom zničil 12 systémov HIMARS, môžete sa jednoducho smiať a povedať si, že to je systém ich propagandy. Je to však hlúpe,“ skonštatoval Reznikov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Reznikov sa pobavil na príbehu, že ruský vojak s kalašnikovom sám zničil 12 systémov HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.