Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Reznikov pochválil ukrajinskú armádu za používanie západných zbraní, pracujú s nimi ako chirurg so skalpelom

 Webnoviny  25. júl 2022  58
Reznikov pochválil ukrajinskú armádu za používanie západných zbraní, pracujú s nimi ako chirurg so skalpelom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov pochválil armádu, s akou presnosťou používa západné zbrane a predovšetkým americké raketové systémy HIMARS. „Pracujú ako chirurg so skalpelom,“ povedal Reznikov podľa webu Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineTvrdí, že na základe satelitných snímok má ukrajinská armáda informácie, že západné zbrane pomohli zničiť najmenej 50 ruských muničných skladov a veliteľských stanovíšť. „To zodpovedajúcim spôsobom prerušuje ich logistické reťazce a zbavuje ich schopnosti viesť aktívne bojové operácie, sypaním veľkého množstva nábojov a striel na naše ozbrojené sily,“ povedal Reznikov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Reznikov pochválil ukrajinskú armádu za používanie západných zbraní, pracujú s nimi ako chirurg so skalpelom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.