Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Referendum o začlenení Chersonskej oblasti do Ruska museli okupanti odložiť, Vereščuková hovorí o fraške

 Webnoviny   5. september 2022  31
Referendum o začlenení Chersonskej oblasti do Ruska museli okupanti odložiť, Vereščuková hovorí o fraške

5.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rusi museli pozastaviť plány na usporiadanie referenda o začlenenení ukrajinskej Chersonskej oblasti do Ruska. Ako referuje spravodajský web CNN, potvrdil to zástupca šéfa administratívy dosadenej Kremľom v Chersonskej oblasti Kirill Stremousov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinskí a americkí predstavitelia už dlho kritizujú ruské snahy o usporiadanie falošných referend v Chersonskej a ďalších oblastiach Ukrajiny okupovaných Ruskom.

Podpredsedníčka ukrajinskej vlády Iryna Vereščuková označila referendá za „frašku a cirkus“ a varovala ukrajinských občanov pred účasťou a porušením trestného zákona.

Správy o pozastavení plánov na pseudoreferendá prichádzajú niekoľko dní po tom, ako Ukrajina oznámila, že rozbehla dlho očakávanú ofenzívu na juhu Ukrajiny.

Viac k témam: Referendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Referendum o začlenení Chersonskej oblasti do Ruska museli okupanti odložiť, Vereščuková hovorí o fraške © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.