Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Redaktorka narušila vysielanie ruskej štátnej televízie, v rukách mala transparent s nápisom „nie vojne“ (video)

 Webnoviny  15. marec 2022  53
Redaktorka narušila vysielanie ruskej štátnej televízie, v rukách mala transparent s nápisom „nie vojne“ (video)

15.3.2022 (Webnoviny.sk) - Hlavné večerné spravodajstvo ruskej štátnej televízie na krátko v pondelok narušila demonštrantka, ktorá nakráčala do štúdia s transparentom s protivojnovým odkazom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Podľa právnej skupiny OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, je to Marina Ovsjannikovová, ktorá sa identifikovala ako zamestnankyňa štátneho Kanála 1. Na obrazovke sa objavila, keď hovorila moderátorka, pričom mala v rukách transparent s anglickým nápisom „nie vojne“ a následne odkazom, aby ľudia neverili ruskej propagande.

Podľa OVD-Info ju neskôr zadržali a vzali do policajnej väzby. „To, čo sa teraz deje, je zločin. Rusko je agresorská krajina a Vladimir Putin je jediný zodpovedný za túto agresiu,“ povedala vo videoodkaze Ovsjannikovová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusi majú obmedzený prístup k informáciám mimo Rusko. Prezident Putin nedávno podpísal zákon, ktorý kriminalizuje šírenie informácií, ktoré Kremeľ považuje za falošné. Médiá a novinári, ktorí zverejňujú informácie iné ako naratív Kremľa, preto čelia zákrokom úradov.Viac k témam: Médiá, Protest, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt, televizne vysielanie, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Redaktorka narušila vysielanie ruskej štátnej televízie, v rukách mala transparent s nápisom „nie vojne“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.