Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,6 °C
Mimoriadne správy

Rakúsky minister zdravotníctva Anschober podal demisiu, z funkcie ho vyhnala prepracovanosť

 Webnoviny  13. apríl 2021  72
Rakúsky minister zdravotníctva Anschober podal demisiu, z funkcie ho vyhnala prepracovanosť

13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober v utorok oznámil odchod z funkcie. Odôvodnil ho pretrvávajúcimi zdravotnými problémami spôsobenými prepracovaním, pre ktoré nemôže pokračovať v náročnom boji proti pandémii koronavírusu.

Anschober zastával post šéfa rezortu zdravotníctva od vlaňajšieho januára, keď sa jeho strana Zelených stala partnerom vládnej koalície pod vedením konzervatívneho kancelára Sebastiana Kurza. Uviedol, že už niekoľko týždňov sa necíti v poriadku a počas ostatného mesiaca sa uňho vyskytoval vysoký krvný tlak a tinnitus - nepríjemné hučanie v ušiach alebo ušný šelest. Lekári mu vraj odporučili, aby si dal pracovnú prestávku.

Viac o téme: Koronavírus


„V najvážnejšej zdravotnej kríze za ostatné desaťročia táto krajina potrebuje ministra zdravotníctva, ktorý je stopercentne fit,“ uviedol Anschober, ktorý v súvislosti s pandémiou koronavírusu poznamenal, že sa cíti, akoby vo funkcii nebol 15 mesiacov, ale 15 rokov.

Viac k témam: demisia, Koronavírus, prepracovanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsky minister zdravotníctva Anschober podal demisiu, z funkcie ho vyhnala prepracovanosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.