Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Majitelia talianskych reštaurácií sa búria, ak sa situácia nezlepší, nebudú môcť svoje prevádzky otvoriť

 Webnoviny  13. apríl 2021  73
Majitelia talianskych reštaurácií sa búria, ak sa situácia nezlepší, nebudú môcť svoje prevádzky otvoriť

13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansky premiér Mario Draghi vyhlásil, že pokiaľ sa pandemická situácia rýchlo nezlepší a tempo očkovania nezvýši, obmedzenia týkajúce sa stravovania v reštauráciách zostanú v platnosti ešte minimálne počas apríla.

Polícia v Ríme v pondelok zabránila stovkám nahnevaných majiteľov zatvorených prevádzok, ako sú reštaurácie či fitness centrá, aby sa dostali na námestie pred talianskym parlamentom.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Demonštranti požadovali, aby vláda zrušila nariadenie, ktoré počas apríla zakazuje reštauráciám, kaviarňam a barom ponúkať svoje služby. Majitelia tvrdia, že vládne sľuby o náhrade za niektoré ich stratené príjmy nestačia na to, aby uživili svoje rodiny a vyplácali nečinných zamestnancov.

Prevádzkovatelia telocviční, kín, múzeí, divadiel a koncertných siení sa sťažujú, že nedostali pevne stanovený dátum, kedy môžu otvoriť dvere pre verejnosť.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, demonštrácia, Koronavírus, reštaurácie
Zdroj: Webnoviny.sk - Majitelia talianskych reštaurácií sa búria, ak sa situácia nezlepší, nebudú môcť svoje prevádzky otvoriť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.