Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  13,5 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko zaviedlo kontrolu hraníc so Slovenskom, do krajiny môžu iba osoby s pobytom

 Webnoviny  10. apríl 2020  35
Rakúsko zaviedlo kontrolu hraníc so Slovenskom, do krajiny môžu iba osoby s pobytom

10.4.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsko zaviedlo kontrolu hraníc so Slovenskom. Ako informuje Polícia SR na sociálnej sieti, kontrola bude trvať do 27.apríla, a to aj na rakúskych hraniciach s Českou republikou. Rakúska strana ich zavádza postupne v piatok.

Viac o téme: Koronavírus


„Na územie Rakúska môžu vstupovať občania krajiny a osoby, ktoré tam majú pobyt. Pri vstupe sa musia preukázať potvrdením o negatívnom teste na Covid-19, ak ho nemajú, musia podstúpiť domácu 14-dňovú karanténu,“ uviedla polícia.

Výnimky platia pre tranzit cez Rakúsko, pričom sa bude musieť vodič písomne zaviazať na hraniciach, že cez krajinu iba prechádza, tiež pre takzvaných pendlerov a prepravu tovaru.

Viac k témam: COVID-19, hraničné kontroly, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko zaviedlo kontrolu hraníc so Slovenskom, do krajiny môžu iba osoby s pobytom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.