Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,6 °C
Mimoriadne správy

Boris Johnson už nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti, zostáva v nemocnici

 Webnoviny  10. apríl 2020  92
Boris Johnson už nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti, zostáva v nemocnici

10.4.2020 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson opustil jednotku intenzívnej starostlivosti, ostáva však naďalej v nemocnici, informovala Downing Street. Johnson, ktorému nedávno diagnostikovali koronavírus, sa nachádza od nedele v londýnskej St. Thomas’ Hospital.

Viac o téme: Koronavírus


Jeho úrad uviedol, že "ho večer odviezli z jednotky intenzívnej starostlivosti späť do nemocničnej izby, kde ho budú naďalej pozorne monitorovať". "Má veľmi dobrú náladu," uistil jeho hovorca s tým, že jeho stav sa zlepšuje.

Do nemocnice premiéra previezli po tom, ako mu aj desať dní po pozitívnom teste na vírus pretrvávala zvýšená telesná teplota a kašeľ. V pondelok večer ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti, keďže jeho stav sa náhle zhoršil.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Boris Johnson už nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti, zostáva v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.