Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si zranených a zomreli aj deti (video)

 Webnoviny  19. august 2022  47
Rakúsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si zranených a zomreli aj deti (video)

19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Päť ľudí, vrátane dvoch detí, prišlo o život v Rakúsku pri silných búrkach, ktoré postihli krajinu. Dve dievčatá vo veku štyri a osem rokov zomreli vo štvrtok večer v Lavantskom údolí neďaleko mesta Graz, keď náhly vietor vyvrátil stromy. Rakúski predstavitelia uviedli, že zranenia utrpelo trinásť ľudí, pričom dvaja z nich sú zranení vážne.

Mnohé z obetí sú dovolenkári, ktorí navštívili obľúbenú turistickú oblasť. Rakúsky prezident Alexander Van Der Bellen označil úmrtia detí za „nesmiernu tragédiu“. Starosta neďalekého mesta Wolfsberg Hannes Primus povedal, že oblasť vyzerala „ako bojisko“. V Dolnom Rakúsku pri meste Gaming prišli o život tri ženy pri páde stromu, ktorý spôsobil zásah blesku.

Viac k témam: Silné búrky, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si zranených a zomreli aj deti (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.