Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -1,2 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko sprísňuje podmienky vstupu do krajiny, pendlerov sa stále týka pravidlo 3G

 Webnoviny  20. december 2021  59
Rakúsko sprísňuje podmienky vstupu do krajiny, pendlerov sa stále týka pravidlo 3G

20.12.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsko s platnosťou od pondelka sprísňuje pravidlá vstupu do krajiny. Cestujúci sa pri prekročení hraníc musia preukázať negatívnym výsledkom PCR testu, ktorý nesmie byť starší ako 72 hodín, alebo potvrdením o zaočkovaní sa treťou dávkou vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

PCR test aj pre zaočkovaných


Osoby zaočkované len dvomi dávkami vakcíny sa registrácii a karanténe v Rakúsku vyhnú len vtedy, ak sa preukážu negatívnym PCR testom nie starším ako tri dni.

„V zmysle najnovšieho sprísnenia teda aj osoby spĺňajúce podmienku 2G (na Slovensku známa ako OP), ale bez negatívneho PCR testu na COVID-19 alebo bez potvrdenia o tretej dávke vakcíny, sú povinné sa zaregistrovať a musia až do predloženia negatívneho testu zotrvať v Rakúsku v karanténe,“ spresňuje rezort diplomacie.

Pravidlo 3G


Pendlerov sa naďalej týka pravidlo 3G, teda musia preložiť buď doklad o očkovaní, prekonaní ochorenia alebo negatívny výsledok PCR testu.

Pokiaľ ide o tranzit, vrátane cesty z a na letisko vo Schwechate, režim ostáva bez zmeny. Pre tranzitnú cestu bez zastavenia (okrem tankovania či toalety) sa nevyžaduje žiadne potvrdenie.

Viac k témam: Cestovanie covid-19, COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko sprísňuje podmienky vstupu do krajiny, pendlerov sa stále týka pravidlo 3G © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.