Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Bieloruské veľvyslanectvo sa stalo terčom útoku, diplomat skončil so zlomeným nosom a otrasom mozgu

 Webnoviny  20. december 2021  57
Bieloruské veľvyslanectvo sa stalo terčom útoku, diplomat skončil so zlomeným nosom a otrasom mozgu

20.12.2021 (Webnoviny.sk) - Veľvyslanectvo Bieloruska v Londýne sa stalo terčom útoku, pri ktorom utrpel zranenia jeden diplomat. Informovalo o tom v pondelok bieloruské ministerstvo zahraničných vecí. Podľa jeho vyhlásenia skupina ľudí znečistila fasádu budovy veľvyslanectva a následne fyzicky napadla skupinu diplomatov, ktorí sa dostavili na miesto.

Jeden z diplomatov „utrpel vážne zranenia, ktoré si vyžiadali naliehavú lekársku pomoc“, uviedlo ďalej ministerstvo, ktoré ako diagnostikované zranenia spomenulo zlomený nos, otras mozgu a zlomený zub. Bieloruská vláda si predvolala britského veľvyslanca v Minsku, aby vyjadrila formálny protest a vyzvala na postavenie vinníkov pred súd.

Na sociálnych sieťach sa objavili príspevky zobrazujúce malú nedeľnú demonštráciu pred bieloruským veľvyslanectvom. Londýnska metropolitná polícia uviedla, že o incidente nemá žiadne bezprostredné informácie.

Vzťahy medzi Bieloruskom a Západom sú napäté od znovuzvolenia autoritárskeho prezidenta Alexandra Lukašenka. Po voľbách z augusta 2020, ktoré bieloruská opozícia aj Západ odmietli uznať ako zmanipulované, nasledovali v Bielorusku rozsiahle represie proti demonštrantom, novinárom a zástupcom občianskej spoločnosti.

Viac k témam: Diplomati, Napadnutie, Veľvyslanectvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Bieloruské veľvyslanectvo sa stalo terčom útoku, diplomat skončil so zlomeným nosom a otrasom mozgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.