Pondelok, 1. marec 2021
Jasno  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko predlžuje pre obavy z mutácie koronavírusu lockdown, pravidlá sa ešte sprísnia

 Webnoviny  17. január 2021  39
Rakúsko predlžuje pre obavy z mutácie koronavírusu lockdown, pravidlá sa ešte sprísnia

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúsko predlžuje platnosť lockdownu do 7. februára, keďže úrady krajiny sa obávajú možného vplyvu infekčnejších variantov koronavírusu. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v nedeľu povedal, že pravidlá spoločenského odstupu sa sprísnia a ľudia budú mať povinnosť udržiavať odstup dva metre namiesto doterajšieho jedného metra.

Zároveň budú musieť vo verejnej doprave a obchodoch nosiť ochranné rúška a nebude stačiť prekrytie tváre tkaninou.

Viac o téme: Koronavírus


Terajší lockdown v Rakúsku, ktorý je tretí v poradí, sa začal 26. decembra a skončiť sa mal 24. januára. Kurz povedal, že Rakúsko sa musí dostať čo najbližšie k priemernej úrovni 50 nových prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov za sedem dní. Teraz je priemerný týždňový počet nákaz v krajine na úrovni 131 prípadov. Kancelár dodal, že od 8. februára sa v krajine plánuje opätovné otvorenie obchodov, škôl a takých služieb, ako sú kaderníctva. Poznamenal však, že otvorenie reštaurácií a hotelov vo februári nebude možné.

Viac k témam: lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko predlžuje pre obavy z mutácie koronavírusu lockdown, pravidlá sa ešte sprísnia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.