Pondelok, 1. marec 2021
Jasno  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Polícia rozohnala v Amsterdame protest proti lockdownu, použila pritom vodné delá

 Webnoviny  17. január 2021  40
Polícia rozohnala v Amsterdame protest proti lockdownu, použila pritom vodné delá

17.1.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia v Amsterdame použila v nedeľu vodné delá na rozohnanie stoviek demonštrantov, ktorí sa zúčastnili na zakázanom proteste proti prísnemu lockdownu, ktorého cieľom je zabrzdenie šírenia koronavírusu.

Amsterdamská samospráva uviedla, že poriadková polícia demonštrantov rozohnala preto, že nedodržiavali pravidlá spoločenského odstupu.

"Pretože je ohrozené verejné zdravie, je dôležité, aby každý dodržiaval opatrenia, ktoré sú v platnosti. Demonštranti ich nedodržiavajú," uviedla samospráva na Twitteri.

Popoludní bolo námestie, na ktorom sa protestujúci zišli, prázdne, hoci niektorí demonštranti sa zdržiavali v susedných uliciach.

Organizovanie protestu bolo v skoršej časti tohto týždňa zakázané pre obavy, že sa na ňom zúčastní príliš veľa ľudí a nebudú dodržiavať spoločenský odstup.

Viac k témam: demonštrácia, lockdown, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia rozohnala v Amsterdame protest proti lockdownu, použila pritom vodné delá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.