Streda, 23. jún 2021
Zamračené  23,4 °C
Mimoriadne správy

Rakúsko ide do tvrdého lockdownu. Otvorené budú iba potraviny, drogérie či lekárne

 Webnoviny  14. november 2020  162
Rakúsko ide do tvrdého lockdownu. Otvorené budú iba potraviny, drogérie či lekárne

14.11.2020 (Webnoviny.sk) - Vzhľadom na prudko rastúci počet nových prípadov nákazy koronavírusom vstupuje Rakúsko budúci týždeň do sprísneného lockdownu. Široko očakávané rozhodnutie prijala vláda v sobotu. S účinnosťou od utorka sa zavádzajú obmedzenia pohybu s celodennou platnosťou.

Obchody budú zatvorené s výnimkami prevádzok, ktoré zabezpečujú bežné denne potreby, akým sú predajne potravín, drogérie alebo lekárne. Kaderníctva a iné služby, kde je nevyhnutný blízky osobný kontakt, však musia zatvoriť.

Školám sa odporúča prechod na dištančné vzdelávanie. S výnimkou ľudí žijúcich v spoločnej domácnosti budú povolené stretnutia najviac dvoch osôb.

Na verejných priestranstvách musia ľudia dodržiavať odstup jeden meter. V interiéroch pribudne povinnosť nosiť masku. Prísny lockdown predbežne platí do 6. decembra.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsko ide do tvrdého lockdownu. Otvorené budú iba potraviny, drogérie či lekárne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.