Piatok, 21. január 2022
Zamračené  -4,3 °C
Mimoriadne správy

Rakúska polícia žiada o pomoc, hľadá mladíka a dievča zo Slovenska alebo Česka (foto)

 Webnoviny  12. august 2021  137
Rakúska polícia žiada o pomoc, hľadá mladíka a dievča zo Slovenska alebo Česka (foto)

12.8.2021 (Webnoviny.sk) - Rakúska polícia žiada o pomoc pri identifikácii dvoch osôb, ktoré by mohli byť zo Slovenska alebo Česka. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Ide o muža, ktorý lúpi v obchodoch a ženu, ktorá sa vyskytla na mieste činu.

Mladík lúpi v obchodoch


Muž je zhruba vo veku 20 až 30 rokov a je vysoký zhruba 170 – 175 cm. Má štíhlu postavu, svetlú pokožku, výrazné akné na tvári a na ľavej ruke medzi palcom a ukazovákom môže mať buď tetovanie, znamienko alebo zranenie. Oblečenia sa zbavuje v blízkosti miesta činu.

„Podľa informácií od rakúskych kolegov, v Dolnom Rakúsku vyčíňa mladík, ktorý lúpi v obchodoch. Počká si, než tesne pred zatvorením odídu zákazníci a následne s nožom v ruke núti pokladníkov k vydaniu hotovosti,“ priblížila Bárdyová. Rakúski policajti evidujú tri dokonané lúpeže a jednu neúspešnú.

Pátrajú aj po dievčati


Dodala, že medzičasom získali informácie aj o ďalších siedmich lúpežiach v Rakúsku a jednej v Záhrebe. Svedkovia vypovedali, že môže ísť o Slováka alebo Čecha. V tejto súvislosti rakúska polícia pátra aj po identite dievčaťa, ktoré sa vyskytlo na mieste činu.

Akékoľvek informácie o je možné nahlásiť polícii aj na telefónnom čísle 158.Viac k témam: krádež, polícia, polícia pátra, rakúska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúska polícia žiada o pomoc, hľadá mladíka a dievča zo Slovenska alebo Česka (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.