Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Raketovými útokmi na Kyjev chcelo podľa Zelenského Rusko ponížiť OSN, vyžaduje si to ráznu reakciu

 Webnoviny  29. apríl 2022  101
Raketovými útokmi na Kyjev chcelo podľa Zelenského Rusko ponížiť OSN, vyžaduje si to ráznu reakciu

29.4.2022 (Webnoviny.sk) - Štvrtkové raketové útoky na Kyjev, keď tam bol na návšteve generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN), veľa vypovedajú o pravom postoji Ruska ku globálnym inštitúciám, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Pokus o poníženie OSN


Vo svojom nočnom prejave k národu obvinil ruské vedenie z pokusu o „poníženie OSN a všetkého, čo táto organizácia predstavuje“. To si podľa jeho slov „vyžaduje ráznu reakciu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktZelenskyj tiež upozornil, že útoky na ďalšie mestá vrátane Fastivu a Odesy, dokazujú, že „nemôžeme poľaviť v ostražitosti“. „Nemôžeme si myslieť, že vojna sa skončila. Stále musíme bojovať. Stále musíme vyhnať okupantov,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Generálny tajomník je v poriadku


Jedna z rakiet, ktoré vo štvrtok zasiahli Kyjev, pristála pri hoteli, kde bol ubytovaný Guterres. Povedal to jeho hovorca Stépahne Dujarric, ktorý pre CBS News potvrdil, že generálny tajomník a jeho tím sú v poriadku. V čase útoku bola delegácia OSN s premiérom Ukrajiny v jeho kancelárii, dodal.

Kyjevský starosta Vitalij Kličko na platforme Telegram oznámil, že po tom, ako raketa zasiahla bytový dom v tamojšom Ševčenkijskom rajóne zomrel jeden človek. Jeho telo našli záchranári, ktorí prehľadávajú trosky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Raketovými útokmi na Kyjev chcelo podľa Zelenského Rusko ponížiť OSN, vyžaduje si to ráznu reakciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.