Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Raketový potenciál Ruska sa vyčerpáva. Na koľko masívnejších útokov im ešte vystačia zbrane?

 Webnoviny  22. november 2022  44
Raketový potenciál Ruska sa vyčerpáva. Na koľko masívnejších útokov im ešte vystačia zbrane?

22.11.2022 (Webnoviny.sk) - Po ostatnom ruskom raketovom útoku voči Ukrajine stačí zvyšný raketový potenciál Moskvy najviac na tri masívnejšie útoky. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zvyšné zásoby


„Raketový potenciál Ruskej federácie stačí maximálne na tri masívne útoky podobné tomu z 15. novembra,“ uviedol spomenutý zdroj. Ten dodáva, že ukrajinskej protivzdušnej obrane sa už podarilo zostreliť približne 70 % iránskych rakiet a bezpilotných lietadiel.

V súčasnosti Rusko využíva zvyšné strategické raketové zásoby, ktoré nedokáže rýchlo obnoviť vlastnou produkciou. Zároveň potrebuje na obnovu zásob rakiet 14 až 16 mesiacov.

Ak by Moskva mohla rýchlo doplniť zásoby rakiet, nevyhľadávala by ich dovoz,“ píše Ukrajinská pravda.

Štyria nepriatelia


„Štyria nepriatelia ruského raketového arzenálu - brilantné ukrajinské sily protivzdušnej obrany, slabé ruské raketové sily, sankcie a čas. Demilitarizujme teroristický štát, aby sme mohli žiť v mieri!“ napísal na Twitteri ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Raketový potenciál Ruska sa vyčerpáva. Na koľko masívnejších útokov im ešte vystačia zbrane? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.