Pondelok, 23. marec 2026
Mimoriadne správy
- Rusko obnovilo štart rakety zo štartovacieho miesta 31 na Bajkonurskom kozmodróme – VIDEO
- Kuba sa snaží obnoviť dodávky elektriny po novom výpadku prúdu, krajina čelí vážnym problémom
- V Taliansku sa začalo dvojdňové referendum o reforme súdnictva
- Blízky východ na pokraji eskalácie, rakety, drony a hrozby rozsiahleho konfliktu
- Masívny protest v Prahe proti Babišovej vláde, do ulíc vyšli desaťtisíce ľudí – FOTO
Raketa Starship od Muskovej spoločnosti SpaceX pár minút po štarte explodovala (video)
20.4.2023 (SITA.sk) - Nová obrovská raketa spoločnosti SpaceX vo štvrtok odštartovala na svoj prvý testovací let, no niekoľko minút po štarte explodovala a zrútila sa do Mexického zálivu.
Spoločnosť multimiliardára Elona Muska v pondelok odvolala pokus o prvý štart takmer 120 metrov vysokej Starship, ktorá mala vzlietnuť z južného Texasu bez posádky či družíc. Dôvodom bol problém s prvým stupňom rakety.
SpaceX plánuje použiť Starship na vyslanie astronautov a nákladu na Mesiac a nakoniec aj na Mars.
Viac k témam: Explózia, Raketa, Testovací let, Vesmírna loď Starship
Zdroj: SITA.sk - Raketa Starship od Muskovej spoločnosti SpaceX pár minút po štarte explodovala (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ocenili najpredávanejších slovenských autorov. Zlaté a Platinové knihy aj Zlaté pero poznajú svojich víťazov
Nezamestnanosť vo februári prekvapila, ohlásené prepúšťania ju však môžu opäť zvýšiť, myslí si analytik
Vyhorenie je moderným problémom pracovného trhu, vyčerpanie cíti až 79 percent Slovákov