Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Quimovi Torrovi zrušili poslanecký mandát, ale predseda katalánskej vlády neplánuje odísť
4.1.2020 (Webnoviny.sk) - Španielska volebná komisia zrušila predsedovi katalánskej vlády Quimovi Torrovi poslanecký mandát v regionálnom parlamente. Súd v Katalánsku ho nedávno uznal vinným z neuposlúchnutia španielskej volebnej komisie, keď počas volebnej kampane nestiahol z verejných budov separatistické symboly, a na 18 mesiacov mu zakázal pôsobiť v úrade. Okrem toho mu udelil pokutu 30-tisíc eur.
Politik, ktorého v Barcelone podporili tisíce protestujúcich, vyhlásil, že neplánuje odísť. "Pokiaľ katalánsky parlament nerozhodne inak, budem aj naďalej jeho členom a prezidentom Katalánska," vyjadril sa.
Viac k témam: Katalánsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Quimovi Torrovi zrušili poslanecký mandát, ale predseda katalánskej vlády neplánuje odísť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Najvyššia bezpečnostná rada Iránu sa dohodla na reakcii na zabitie veliteľa Revolučných gárdNasledujúci článok
Grete Thunberg vymyli mozog, tvrdí Meat Loaf
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema