Streda, 12. august 2020
Slnečno  15,7 °C
Mimoriadne správy

Najvyššia bezpečnostná rada Iránu sa dohodla na reakcii na zabitie veliteľa Revolučných gárd

 Webnoviny   3. január 2020  51
Najvyššia bezpečnostná rada Iránu sa dohodla na reakcii na zabitie veliteľa Revolučných gárd

3.1.2020 (Webnoviny.sk) - Iránska Najvyššia národná bezpečnostná rada sa dohodla na tom, ako zareaguje na zabitie generála Kásema Solejmáního, ktorý zomrel pri americkom nálete. Na čom konkrétne sa dohodla, ale neuviedla.

V piatok v krátkom stanovisku informovala, že vyšetrila "rôzne aspekty tohto incidentu a oznamuje, že Spojené štáty americké sú zodpovedné za všetky dôsledky tejto zločinnej operácie".

Najvyššia národná bezpečnostná rada vytvára stratégiu iránskych ozbrojených síl a jadrového programu krajiny. O akýchkoľvek štátnych záležitostiach však rozhoduje najvyšší iránsky duchovný vodca, ajatolláh Alí Chameneí.

Veliteľ elitných jednotiek Kuds iránskych Revolučných gárd zomrel pri nálete na letisku v irackom Bagdade. Podľa Spojených štátov bol útok na neho reakciou na hroziaci útok voči Američanom.

Viac k témam: Blízky východ
Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyššia bezpečnostná rada Iránu sa dohodla na reakcii na zabitie veliteľa Revolučných gárd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.