Streda, 1. február 2023
Mimoriadne správy

Putinove činy poškodzujú budúcnosť Ruska a jeho občanov, mestskí poslanci žiadajú jeho odstúpenie

 Webnoviny  12. september 2022  55
Putinove činy poškodzujú budúcnosť Ruska a jeho občanov, mestskí poslanci žiadajú jeho odstúpenie

12.9.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci z 18 mestských častí v Moskve, Petrohrade a Kolpine vyzvali ruského prezidenta Vladimira Putina na rezignáciu. Ako referuje spravodajský web CNN, vyplýva to z petície so zoznamom podpisov zverejneným v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

My, mestskí poslanci Ruska, sme presvedčení, že činy jeho prezidenta Vladimira Putina poškodzujú budúcnosť Ruska a jeho občanov. Žiadame odstúpenie Vladimira Putina z postu prezidenta Ruskej federácie,“ uvádza sa v petícii, ktorú zverejnila miestna poslankyňa zo Semionovského okresu v Petrohrade Ksenia Thorstromová.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Petícia nasleduje po prvých regionálnych a komunálnych voľbách v Rusku od začiatku vojny na Ukrajine, ktoré priniesli obrovské víťazstvo prokremeľských kandidátov. „Text petície je stručný a nikoho 'nediskredituje'. Ak ste mestský poslanec a chcete sa pridať, ste vítaní,“ napísala Thorstromová na Twitteri.

Rada v moskovskom mestskom okrese Lomonosovskij zasa požadovala Putinovu rezignáciu so slovami: „Vaše názory a váš model vlády sú beznádejne zastarané a bránia rozvoju Ruska a jeho ľudského potenciálu.

Minulý týždeň skupina petrohradských mestských poslancov vyzvala Štátnu dumu, aby vzniesla voči Putinovi obvinenie z vlastizrady. Viacerí z nich už čelia obvineniam z diskreditácie ruskej armády, uvádza sa na Twitteri jedného z miestnych predstaviteľov Nikitu Jufereva.

Viac k témam: Odstúpenie z funkcie, Petícia, Rezignácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putinove činy poškodzujú budúcnosť Ruska a jeho občanov, mestskí poslanci žiadajú jeho odstúpenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.