Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Putinove a Šojguve plány usporiadať sily v západnom Rusku ako za sovietskej éry zrejme narazia na problém

 Webnoviny  22. január 2023  90  
Putinove a Šojguve plány usporiadať sily v západnom Rusku ako za sovietskej éry zrejme narazia na problém

22.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko bude mať veľmi pravdepodobne problémy s avizovaným rozširovaním armády. Vo svojom nedeľňajšom spravodajskom hodnotení vojny na Ukrajine to tvrdí britské ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok oznámil, že v rokoch 2023 - 2026 plánujú zvýšiť počet príslušníkov ruskej armády na 1,5 milióna. Je to nárast o 11 percent oproti predtým odhalenej expanzii na 1,35 milióna.

Rozširovanie tiež zahŕňa obnovenie vojenských obvodov Moskva a Leningrad, čo je čiastočný návrat k usporiadaniu síl v západnom Rusku zo sovietskej éry, a vznik nového armádneho zboru v Karelsku pri Fínsku.

„Šojguove plány signalizujú, že ruské vedenie s vysokou pravdepodobnosťou odhaduje, že rozšírená konvenčná vojenská hrozba bude pretrvávať mnoho rokov po skončení súčasnej vojny na Ukrajine,“ konštatuje rezort s tým, že personál a vybavenie plánovanej expanzie budú pre Moskvu zrejme predstavovať problém.

Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putinove a Šojguve plány usporiadať sily v západnom Rusku ako za sovietskej éry zrejme narazia na problém © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.