Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Putinov dekrét o zvýšení počtu príslušníkov ruskej armády zrejme na Ukrajine nepomôže, Británia priblížila dôvod

 Webnoviny  28. august 2022  44
Putinov dekrét o zvýšení počtu príslušníkov ruskej armády zrejme na Ukrajine nepomôže, Británia priblížila dôvod

28.8.2022 (Webnoviny.sk) - Dekrét ruského prezidenta Vladimira Putina o zvýšení počtu príslušníkov ruskej armády podľa britského ministerstva obrany pravdepodobne podstatne nezväčší bojovú silu ruských jednotiek na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Je to preto, že Rusko stratilo desaťtisíce vojakov, verbovať do armády sa darí len veľmi málo nových dobrovoľníkov a odvedenci technicky nemajú povinnosť slúžiť mimo ruského územia," uviedol britský rezort obrany v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

Ministerstvo obrany Veľkej Británie dodalo, že zatiaľ ani nie je jasné, ako chce prezident Putin zvýšiť počet príslušníkov ruskej armády o takmer 140-tisíc. Jednou z možností je naverbovať viac dobrovoľníkov a druhou je zvýšiť ročné počty odvedencov pre povinnú vojenskú službu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putinov dekrét o zvýšení počtu príslušníkov ruskej armády zrejme na Ukrajine nepomôže, Británia priblížila dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.