Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  20,5 °C
Mimoriadne správy

Putin zvýšil pokuty za vyhnutie sa odvodu do armády, platí to aj pre úradníkov zodpovedných za registráciu brancov

 Webnoviny  31. júl 2023  74  
Putin zvýšil pokuty za vyhnutie sa odvodu do armády, platí to aj pre úradníkov zodpovedných za registráciu brancov

31.7.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin zvýšil pokuty za vyhnutie sa odvodu, aby posilnil mobilizáciu. Ako informuje spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na ruské štátne médiá pokuty sa týkajú jednotlivcov aj úradov zodpovedných za administráciu.

Jednotlivcom, ktorí sa bez dobrého dôvodu nedostavia na stretnutie s radou pre odvod, hrozí pokuta 30-tisíc rubľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Úradníci, ktorí nezaregistrujú spôsobilých brancov, môžu dostať pokutu od 60 do 80-tisíc rubľov a právne subjekty, ktoré takto neurobia, až 400 až 500-tisíc rubľov.

Pre tých, ktorí neposkytnú vojenskému registračnému úradu zoznamy spôsobilých a evidovaných regrútov na počiatočnú vojenskú registráciu, je maximálny peňažný trest 50-tisíc rubľov.

Ruskú mobilizáciu Moskva posilňuje aj ďalšími legislatívnymi krokmi, napríklad minulý týždeň oznámila zvýšenie horných vekových hraníc pre povinnú vojenskú službu a vojenskú zálohu.

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Putin zvýšil pokuty za vyhnutie sa odvodu do armády, platí to aj pre úradníkov zodpovedných za registráciu brancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.