Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta

 Webnoviny  21. apríl 2022  51
Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta

21.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin nariadil armáde, aby zrušila plány na útok na oceliareň Azovstaľ v obliehanom ukrajinskom meste Mariupoľ. Namiesto toho vyzval ruské sily, aby priemyselnú oblasť zablokovali tak, aby z nej „neunikla ani mucha“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPočas v televízii odvysielaného stretnutia s ministrom obrany Sergejom Šojguom šéf Kremľa povedal, že by bolo nepraktické zaútočiť na masívny priemyselný areál, ktorý má rozsiahly podzemný bunker. Údajne sa v oceliarni skrýva viac ako 2 000 ukrajinských vojakov a tiež zhruba 1 000 civilistov, informuje spravodajský portál BBC.

Šojgu Putinovi povedal, že okrem Azovstaľu ruské sily dobyli Mariupoľ. Putin mu zagratuloval za úspešnú operáciu, ktorú nazval oslobodením mesta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin zrušil útok na mariupoľskú oceliareň Azovstaľ a Šojguovi poďakoval za úspešné dobytie mesta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.