Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine

 Webnoviny   7. máj 2022  71
Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine

7.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin podľa amerického ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena prekrúca históriu, aby ospravedlnil nevyprovokovanú vojnu na Ukrajine.

Vyjadril sa takto vo vyhlásení, ktoré zverejnil v predvečer výročia porážky nacistického Nemecka v druhej svetovej vojne. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktRusko tvrdí, že zámerom jeho boja na Ukrajine je „denacifikácia" krajiny. Moskva to hlása od roku 2014, v ktorom anektovala ukrajinský polostrov Krym. Minulý mesiac Blinken navštívil Kyjev, kde sa stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským a sľúbil ďalšiu pomoc Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin zámerne prekrúca históriu, podľa Blinkena tým chce ospravedlniť vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.