Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Putin vraj plánuje dobyť miliónové ukrajinské mesto Charkov alebo ísť až do konca, teda aj do Kyjeva

 Webnoviny  26. marec 2024  94  
Putin vraj plánuje dobyť miliónové ukrajinské mesto Charkov alebo ísť až do konca, teda aj do Kyjeva

26.3.2024 (SITA.sk) - Podľa zdrojov blízkych Kremľu sa Rusko a jeho vládca Vladimir Putin pravdepodobne pokúsia dobyť ukrajinské mesto Charkov a postupne ukončiť vojnu. Nevylučujú však ani to, že Putin je pripravený „ísť až do konca – aj do Kyjeva“.

Je pripravený ísť až do konca


S odvolaním sa na dva zdroje z blízkosti Kremľa, jedného zdroja z ruskej vlády a jedného vysokopostaveného člena Putinovej strany Jednotné Rusko to napísal nezávislý ruský portál Meduza, ktorého redakcia sídli v Lotyšsku. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineJeden zo zdrojov blízkych Kremľu sa domnieva, že po protiofenzíve ukrajinských ozbrojených síl Putin „vycítil slabosť Ukrajiny a je pripravený ísť až do konca – aj do Kyjeva – za každú cenu“. „Ak bude potrebná mobilizácia, vyhlási ju," dodal zdroj.

Rusko má možno aj "reálnejšie ciele"


Iný zdroj blízky Putinovej administratíve si však myslí, že najvyššie vedenie Ruska má „reálnejšie ciele“, a to dobytie Charkiva a následné postupné ukončenie vojny. Podľa zdrojov z „ruských elít" sú vysokopostavení ruskí bezpečnostní predstavitelia presvedčení, že ruská armáda je schopná dobyť Charkiv, ale že ďalší postup na Ukrajinu je „ťažký".

„Symbolicky by to bolo tiež víťazstvo. Je to mesto s miliónom obyvateľov s veľkou ruskojazyčnou populáciou," konštatoval zdroj portálu Meduza.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkov, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Putin vraj plánuje dobyť miliónové ukrajinské mesto Charkov alebo ísť až do konca, teda aj do Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.